Tüm sorularınıza cevap vermeye çalıştık

Cevap bulamadığınız sorular için lütfen irtibata geçiniz

En Son Okunanlar

Aldığım Ürün Ne Zaman Bana Ulaşır?

Gün içinde saat:15.00 kadar olan siparişler o gün kargoya teslim edilir. Türkiye’nin her yerine ertesi gün teslim edilir.

Kargo ücreti ne kadar Tutuyor?

Parçalar ufak olduğu için genelde 12/16 TL arasında tutuyor. Farklı gruplarda belli dönemlerde ziyaretçimiz ile kargo ücretlerini paylaşmamızın yanı sıra 250 TL üstü alımlarda kargo ücretsizdir

Paketlemeyi Nasıl yapıyorsunuz?

Zaman içerisinde bu konuda da kendimizi epey geliştirdik. Büyük boy saksılı koleksiyonlarda kaktüsleri saksıdan ayırarak toprağı ve kaktüsü farklı ambalajlar ile size gönderiyoruz. Burada temel amaç kaktüsün hiç bir şekilde zarar görmemesi ve strese girmemesi

İade Süreci Nedir?

satın olmuş olduğunuz fotoğraftaki ürünün gönderimi yapılmaktadır. Her üründen elimizde bir tane bulunması kaktüs ve bonzai çalışmalarının yolda hasar görme ihtimallerinin yanı sıra  paketin açılması ve tekrar paketlenme esnasında zarar görme ihtimali yüksek olduğundan bu grupta iade kesinlikle mümkün değildir. Siparişinizi tekrar gözden geçirerek veriniz. Bazı sıra dışı istisnai durumlarda alınan iadelerde ise; Kargo ücreti ziyaretçimize aittir.

Diğer Sorular ve Cevaplar

Ürün Yetiştirme Aşaması

Tüm kaktüs çeşitlerimiz anlaşmalı olduğumuz Tayvan, Malezya ve Almanya da bulunan özel kaktüs yetiştirme merkezlerinden alınan tohumlar ile yetiştirmektedir.

Ürünlerde Hormon Kullanılıyor mu?

Egzotik Garden Seraları ve yetiştirme ünitelerinde hiç bir şekilde Hormon vya içinde hormon ihtiva eden ürün kullanılmamaktadır. Bu sayede aldığınız koleksiyon bitkilerinizi evinizde hiç bir zorluk çekmeden büyütebilirsiniz. Egzotik Garden Hormon ve özel geliştirici hiç bir ürün kullanmamayı taahhüt eder.

Kullanılan Ürünler

  • Bahçe Toprağı
  • Solucan Gübresi ( Naturelfertilizer.info)
  • Açık deniz yosunu ( Naturelfertilizer.info)

Kaktüs ve Bonzai Gelişimi

Her Bitkinin bir gelişim süreci vardır, Bu gelişim sürecini hızlandırmak için kullanacağınız hormon ve benzeri ürünler kısa vadede size güzel neticeler verse de uzun vadede bitkinizin ölümü ile sonuçlanacaktır. Özelikle Bonzai ve Kaktüs tarzı ürünlerde uzun soluklu yetiştiricilik gerektiği için Egzotik Garden ekibi olarak bu tarz ürünlerden uzak durmanızı öneririz. Bizim Tüm bitki gruplarımızda kullandığımız natureferfertilizer.info ürünleri tamamen doğaya dost ve organik ürünlerdir.

Bitkilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak besin içeriğini içerisinde ihtiva etmektedir.

Organik Gübre grubumuz naturelfertilizer.info hakkında

naturelfertilizer.info özellikle organik gıda üretimi sektöründe en çok tanınan ve ilgi gören bir firmadır. Solucan gübresi türevleri ile ürettikleri toprak düzenleyiciler ile faaliyet alanına başlayıp daha sonra açık deniz yosunu ve doğada bulunan minarel ve vitaminler ile ürün gamını geliştirmiş olup Türkiye’deki tek bayi ve dağıtıcısı Egzotik Garden’dır.

Pekiiii Neden Biz?

  • Egzotik Garden hiç bir şekilde dışarıdan ürün almaz
  • Kendi seralarında üretim yapar ve ağırlıklı tohumdan üretime dayalı bir sistemi vardır.
  • Hiç bir bitki gurubunda hormon ve benzeri ürün kullanmaz. Bu sayede aldığınız ürünleriniz daha uzun yaşar ve gelişimi daha sağlıklıdır.
  • Kendi anaçlarımızdan aldığımız sebze tohumlarımız tamamı ata tohumlarıdır.
  • Bonzai gurubumuz ağırlıklı tohumdan olmasının yanı sıra çelikten bonzai üretimimizde kendi tesislerimizde yapılmaktadır.
  • Kaktüs gurubumuzda özelikle koleksiyonluk parçalar yetiştirme gayreti içindeyiz. Çok nadir durumlarda yani ziyaretçilerimizin talepleri neticesinde farklı türleri yetiştirip sizlerle paylaşmaktayız.
  • Tüm ürünlerimizde sadece bahçe toprağı ve toprak düzenleyici Naturelfertilizer.info ürünleri kullanılmaktadır. Başka hiç bir destekleyici veya ilaç kullanımı yapılmamaktadır.